Pripojte sa k nám

O preteku

Ford Cyklonárez 2020 – registrácia

REGISTRÁCIA UZAVRETÁ

Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste to stihli a aj tým, ktorí ste to chceli stihnúť. Na pripravovanom štvrtom ročníku sa voľné miesta minuli naozaj extrémne rýchlo a preto REGISTRÁCIU UZATVÁRAME.  Tešíme sa z toho, že po minulom ročníku je o tento pretek a dvojdňový formát veľký záujem. Budeme sa snažiť, pripraviť pretek minimálne rovnako dobre ako ten minulý.

Najbrutálnejší zimný pretek cyklistov v strednej Európe je tu! Po testovacej verzii na ostatnom ročníku, kde sme na pretekárov vytiahli nočný prológ a sobotný nárez, prichádza pokračovanie.
Pripravte sa na treskúcu zimu a horské dobrodružstvo o akom ste zatiaľ čítali len v časopisoch. Je tu štvrtý diel zimného šialenstva a s ním možnosť prihlásiť sa a zažiť to na vlastnej koži ako jeden zo 150 ľudí tejto planéty. Štartujeme prológom 10. januára 2020 a pokračujeme sobotným pretekom 11. januára 2020 opäť na Železnom /Ľupčianska dolina – Partizánska Ľupča/

NOČNÝ PROLÓG
Všetci pretekári musia absolvovať piatkový nočný prológ (alebo to aspoň skúsiť). Podľa času dosiahnutého v prológu naberú stratu na štarte sobotného preteku. Trasa prológu povedie po lesných cestách, cez umelo vybudované prekážky, lesné chodníky a niečo málo vzduchom. Oproti vlaňajšku zapracujeme do trasy nové prekážky, ktoré sme si v hlavách priniesli priamo z dejiska RedBull Romaniacs, kde má korene aj náš prológ.

Výzvou okrem preklápacích lávok, prejazdu Černobyľom a výstupu, budú po novom aj fixné laná, lanovky a najväčší nárez očakávame v sekcii trasy s pracovným názvom „Brother of Everest“. No, nebude to zadarmo.
Po dobití vrcholu Everestu čaká na pretekárov už nemeraný strmý zjazd a nočný presun na Chatu Magurka, kde piatkový program ukončíme večerou a spoločným návratom späť na štart do areálu Železnô.  (Suché veci pretekárom prevezieme na autách na Magurku, takže späť už pekne na pohodu v suchom)

SOBOTNÝ NÁREZ
Už síce nebude mať nočnú atmošku, ale aj tak ponúka parádne zážitky z jazdy zimnou horskou krajinou. Obe trasy (Ranger – ľahšia) a (Raptor – ťažká) povedú po lesných cestách a vo veľkej väčšine sa budú zhodovať s trasami minulého ročníka.

Upravujeme len systém štartu, kde sa pretekári nebudú musieť radiť podľa časov z piatku, čo bolo zdĺhavé, ale na ich konto bude automaticky prirátaná časová penalizácia. Druhé miesto + 5 sekúnd, tretie ďalších 5, štvrté ďalších 5, piate ďalších 5 sekúnd a od šiesteho miesta po ďalšie 3 sekundy.  Ak teda v piatok skončíš 15ty, do preteku ideš so stratou 50 sekúnd na prvého.

TRASY
Kto bol, už vie, že merači nie sme dobrí. Piatkový nočný prológ je zhodný pre všetkých, bude to okolo 10km a 50 metrov meraných, potom nemeraný presun ešte cca 6km a 150 prevýšenia.
Sobotnú trasu Raptor odhadujeme na 40km a 1500 prevýšenia. Ranger – teda ľahšiu trasu, na 31km a 1200 metrov prevýšenia.

OBČERSTOVAČKY
Na trase bude len jedna s čajom a niečím pod zub. Novinkou budú „hniezda záchrany“ kam budete môcť zaliezť, zohriať sa a niečo zhltnúť, kým príde záchrana, ak vám dôjde alebo budete zranený.

Štartovné na Ford Cyklonárez 2020 je 30 eur

VECI OKOLO A ŠTARTOVNÉ
Každý pretekár má v štartovnom zahrnutú piatkovú večeru po dojazde prológu, sobotný obed s nápojom (polievka + druhé jedlo), vstup na sobotnú afterku s kapelou a občerstvením zadarmo.
Už samozrejmosťou je balíček pre všetkých pretekárov s upomienkovými predmetmi a pár drobnosťami. Ďalej jasnačka zmeranie času, zdravotné zabezpečenie a vecné ceny pre víťazov prípadne tombola.
PS – Hudba z Marsu zatiaľ povedala, že príde.
Štartovné na Ford Cyklonárez 2020 je 30 eur

UBYTOVANIE A STRAVA
Rovnako ako minulý rok aj tento si budete môcť vybrať z ubytovania priamo v areály Železnô – k dispozícii budú apartmány a tiež ľudovejšia verzia v podobe turistického ubytovania.
Novinkou je možnosť chytiť si ubytko na Chate Magurka v mieste konca piatkového prológu, odkiaľ vás na miesto sobotného štartu (Železnô) vieme doviezť.

Víťaz okrem iného získa FORD RANGER na víkend s plnou nádržou.

VIDÍME SA
Už tradične v Ľupčianskej doline v Nízkych Tatrách – osada Železnô 10. a 11. januára 2020. Verzie ubytovania, platobné informácie, výška polpenzie aj ďalšie informácie pošleme už mailom priamo registrovaným pretekárom.

POZOR!
Voľných miest je len 150. Registrovať sa dá iba do konca novembra. Štartovné sa uhrádza následne do 15. decembra 2019 a nevracia sa. Organizátori si vyhradzujú  právo na zmenu programu, zmenu časového harmonogramu, zmenu trasy, skrátenie podujatia alebo jeho úplne zrušenie, pokiaľ si to bezpečnosť pretekárov bude vyžadovať.
Každý pretekár štartuje vyslovene na vlastné nebezpečenstvo, odporúčame poistku pre zásah Horskej záchrannej služby. Do povinnej výbavy okrem zimného oblečenia patrí cyklisticka helma, náležite pripravený horský bicykel, píšťalka a lekárnička – zoznam jej obsahu zašleme registrovaným pretekárom.

 

Mohlo by Ťa zaujímať

FORD CYKLONÁREZ 2020

O preteku

Brother of Everest

O preteku

Ford Cyklonárez 2020 – výsledky

O preteku

Cyklonárez 2 – pripravený

O preteku

Pripojte sa